Start

Witamy na stronie

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

im. Janusza Korczaka w Mosinie


Wirtualny spacer po naszym Ośrodku 
  


Finał projektu 5 zmysłów TABU z udziałem naszych uczniów

Grupa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie wzięła udział w finałowej wystawie projektu 5 zmysłów TABU, która odbyła się 29.11.2016 w Urzędzie Miasta Poznania. Projekt realizowany był w okresie od 22 września do 29 listopada 2016

więcej


II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Sławni Polacy – Henryk Sienkiewicz jego życie i twórczość”.

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Sławni Polacy – Henryk Sienkiewicz jego życie i twórczość” - SOSW im.J.Korczaka w Mosinie

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie był gospodarzem II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Sławni Polacy – Henryk Sienkiewicz”. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kreatywności.

więcej


 VI Regionalne Regaty Olimpiad Specjalnych w Żeglarstwie i Kajakarstwie docenione przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski.

VI Regionalne Regaty Olimpiad Specjalnych w Żeglarstwie i Kajakarstwie docenione przez  Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski - SOSW im.J.Korczaka w Mosinie

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie zgłosił VI Regionalne Regaty Olimpiad Specjalnych w Żeglarstwie i Kajakarskich, które odbyły się w dniach 07 – 09. 06.2016 na przystani Żeglarskiej w Dymaczewie Nowym do konkursu o nagrodę „Złotej Omegi”.

więcej


 „Integrujemy Świat - poznajemy kontynenty i kultury”

 „Integrujemy Świat - poznajemy kontynenty i kultury” - SOSW im.J.Korczaka w Mosinie

 W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna+”, od października 2016 roku, w SOSW im. J. Korczaka w Mosinie realizowany jest projekt edukacyjny przeznaczony dla uczniów gimnazjum p.n. „Integrujemy Świat - poznajemy kontynenty i kultury”.

więcej


Wycieczka do Trójmiasta - realizacja projektu Bezpieczna +

Pomorze region ciekawych ludzi i zwyczajów”

 „Pomorze region ciekawych ludzi i zwyczajów” - SOSW im.J.Korczaka w Mosinie

W ramach projektu Bezpieczna + „ Pomorze region ciekawych ludzi i zwyczajów” dnia 19 października 2016r. nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Przygoda rozpoczęła się w Szkole Morskiej w Gdyni, gdzie zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci. Nasza grupa została podzielona na dwie mniejsze i udaliśmy się na zajęcia. Wykładowcy Szkoły Morskiej przeprowadzili nam pokaz symulacji płynięcia statkiem oraz zapoznali nas z interaktywnymi programami szkoleniowymi. Dowiedzieliśmy się jak radzić a sobie w przypadku zagrożenia pożarem lub zatonięciem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem udali się na pełnozadaniowy symulator mostka nawigacyjnego, gdzie przeżyli niezapomnianą przygodę.

więcej


Drukuj